Dr.Nauk Alternatywnych Emoto Masaru twierdził, że ludzka świadomość ma wpływ na strukturę molekularną wody.

Prayers-Dr. Emoto

i-hate-you-1050x787

 

Struktura wody

Woda znajdująca się w naszym organizmie jest wodą strukturalną. Woda ta zawiera w sobie informację. Pod wpływem tej informacji cząsteczki wody układają się w klastry, tworząc kryształy. Informacja ta może być pozytywna lub negatywna, przez co odpowiednio wpływa na nasz organizm. Przy temperaturze 0oC woda traci informację w niej zawartą. Japoński uczony, Masaru Emoto, udowodnił, że każda woda zawiera w sobie informację, a w zależności od tego czy jest ona pozytywna czy negatywna – rewitalizujemy lub niszczymy nasze zdrowie. Picie wody strukturalnej pozwala na wzmocnienie struktury wody w naszym organizmie.

Masaru jako pierwszemu udało się doświadczalnie potwierdzić możliwość energetyzowania tzw. „materii nieożywionej” za pomocą naszych myśli. Wszystko jest wibracją, energia jest wibracją. Czym jest wibracja? Wibracja jest życiem. Tak twierdzi japoński badacz. To twierdzenie popiera powtarzalnymi doświadczeniami, związanymi ze sposobem krystalizacji próbek wody. Wykonał on szereg eksperymentów, które przeprowadzał wraz ze swoim zespołem badawczym. Rezultaty jego doświadczeń są zdumiewające, wręcz niewiarygodne. Próbki wody poddane wcześniej pozytywnym słowom lub myślom krystalizują zdecydowanie inaczej (wykazują niezwykłe piękno form) od tych, które poddane zostały myśleniu negatywnemu (są po prostu brzydkie). Wielkim osiągnięciem badacza jest to, że znalazł stosunkowo prosty sposób na wykazanie poprzez wizualizację, że woda magazynuje informacje. Wizualizację uzyskał poprzez zamrożenie próbki wody w temperaturze -5 stopni C. Tak skrystalizowaną wodę należy obejrzeć pod mikroskopem powiększającym co najmniej 400-krotnie.
Wodę pochodzącą z tego samego źródła poddawano oddziaływaniu różnych czynników, różnych rodzajów muzyki, naklejano na pojemniki napisy o różnym zabarwieniu emocjonalnym, ustawiano naczynia na różnych fotografiach i po jej zamrożeniu okazywało się, że obraz krystaliczny jest w każdym przypadku inny, co potwierdziło, że woda ma właściwość zapisywania w swojej strukturze dźwięków, obrazów, myśli i emocji. Jego rewolucyjna metoda fotografowania zamrożonych cząsteczek wody przekonuje nawet wielu największych sceptyków.